Agim Aliu kandidati i PDK-së për Ferizajin akuzohet për shkelje të detyrës zyrtarë, keqpërdorim të tenderit - Bota Sot
Agim Aliu kandidati i PDK-së për Ferizajin akuzohet për shkelje të detyrës zyrtarë, keqpërdorim të tenderit

Ferizaj

E hënë, 24 shtator 2018

Agim Aliu kandidati i PDK-së për Ferizajin akuzohet për shkelje të detyrës zyrtarë, keqpërdorim të tenderit

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 23:28
Agim Aliu

Kandidati i PDK-së për komunën e Ferizajit, Agim Aliu është duke u hetuar nga Prokoria Themeore e Ferizajit. Aliu po hetohet për shkelje të detyrës zyrtare, lidhur me një tender në komunën e Ferizajit.

Hetimi është inicuar nga Agjencia Kundër Korrupsion e Kosovës. Sipas numrit të protokollit 85812347121 të cilin e ka siguruar Botapress,  ky hetim është dorëzuar në Prokurorinë Themelorë të Ferizajit dhe Lënda ka numrin PPN.1. nr 149-2015.

Hetimet ndaj Agim Aliut i ka përmendur në një debat televiziv  kandidati Muharrem Sfarqa. Ai e ka pyetur Agim Aliun për këtë hetim të cilin e ka pranuar vetë Agim Aliu se është duke u hetuar por përdeisa nuk ka një vendim gjyqësor të formës së prerë nuk mund të ndjejë veten fajtor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test