Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti - Bota Sot
Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti

Filma

E premte, 17 gusht 2018

Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti

Më: 22 janar 2018 Në ora: 14:55
B.I.G

Ekipi i marketingut prapa serialit “Unsolved: The Murders of Tupac and The Notorious B.I.G” ka gjetur një vend fantastik për të bërë të ditur premierën e këtij seriali.

ImagePikërisht në vendin ku është vrarë reperi Biggie është vendosur një bilbord më mbishkrimin “20 Years. Still Unsolved” (20 vjet. Ende nuk është zgjidhur).

B.I.G ishte vrarë më 9 mars të vitit 1997 pasi kishtë dalë nga Muzeu Petersen në Los Angeles.

Seriali do të trajtojë edhe vrasjen e Tupac, që kishte ndodhur gjashtë muaj para se të ndërronte jetë Biggie.

Seriali do të publikohet më 27 shkurt.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test