Hamilton: I thashë Vettelit se nuk më kishte respektuar - Bota Sot
Hamilton: I thashë Vettelit se nuk më kishte respektuar

Formula 1

E hënë, 15 tetor 2018

Hamilton: I thashë Vettelit se nuk më kishte respektuar

Më: 20 nëntor 2017 Në ora: 12:09
Sebastian Vettel

Lewis Hamilton është përballur dhe ka debatuar ashpër me Sebastian Vettel pas incidentit që dy pilotët patën në garën e zhvilluar në pistën e Baku, në Azerbajxhan, këtë vit në Botërorin e Formula 1.

Këtë gjë e ka konfirmuar piloti britani, që u shpall kampion bote këët vit për të katërtën herë. “I thashë se nuk më kishte respektuar dhe se atë gjë nuk duhej ta përsëriste më, në të kundërtën do të kemi probleme.

Unë nuk jam sjellë kurrë në atë mënyrë, me askënd. Nuk e di se çfarë po mendonte në ato momente, pasi secili prej nesh reagon në mënyrë të ndryshme”, tha Hamilton. “Vettel ka shumë përvojë, ndërkohë që unë me kalimin e kohës, jam munduar të përballoj emocionet dhe t’i ndaj ato”, theksoi Hamilton.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test