Portieri brazilian arrestohet sërisht për vrasjen e të dashurës - Bota Sot
Portieri brazilian arrestohet sërisht për vrasjen e të dashurës

Futboll

E diel, 22 tetor 2017

Portieri brazilian arrestohet sërisht për vrasjen e të dashurës

Më: 21 prill 2017 Në ora: 07:18
Bruno Fernandes

Kryeprokurori i Brazilit ka kërkuar arrestimin e një futbollisti të liruar nga burgu pasi ka kryer vetëm një pjesë të një dënimit të tij.

Bruno Fernandes ka luajtur si portier për Flamengon deri në vitin 2010.

Ai u dënua në vitin 2013 me 22 vjet burg për urdhërimin e vrasjes së ish të dashurës së tij, Eliza Samudio.

Gjykata e Lartë do të takohet të martën për të vendosur mbi kërkesën e prokurorit Rodrigo Janot.

Gjykata urdhëroi lirimin e përkohshëm në shkurt, me arsyetimin se ai po apelohej kundër dënimit me vdekje.

Fernandes, 32 vjeç, nënshkroi kontratë me klubin e dytë të klubit Boa Esporte muajin e kaluar dhe ka luajtur disa ndeshje.

Lirimi i tij i hershëm ka ngjallur polemika në Brazil, duke përfshirë edhe ata që bëjnë fushatë për t'i dhënë fund dhunës kundër grave.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test