Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit - Bota Sot
Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit

Futboll

E premte, 25 maj 2018

Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit

Më: 19 maj 2017 Në ora: 21:35
Spanja

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme.

Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër Kolumbisë dhe ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2018 kundër Maqedonisë.

Real Madrid ka më së shumti përfaqësues, gjithsej gjashtë futbollistë, e ndjekur nga Barcelona që ka pesë.

Portierë: De Gea, Reina, Kepa

Mbrojtës: Carvajal, Sergi Roberto, Pique, Ramos, Nacho, Azpilicueta, Monreal, Jordi Alba

Mesfushorë: Busquets, Illarramendi, Koke, Thiago, Iniesta, Isco, Silva, Asensio

Sulmues: Pedro, Vitolo, Deulofeu, Diego Costa, Iago Aspas dhe Morata.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test