Pjanic është “Plani B” i Barçës nëse dështon Verratti - Bota Sot
Pjanic është “Plani B” i Barçës nëse dështon Verratti

Futboll

E hënë, 23 prill 2018

Pjanic është “Plani B” i Barçës nëse dështon Verratti

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 22:38
Miralem Pjanic

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic thuhet se është ‘Plani B’ i Barcelonës nëse nuk arrijnë ndonjë marrëveshje për Marco Verrattin e Paris Saint-Germain.

Sipas Gazzetta dello Sport dhe Mundo Deportivo, Verratti nuk ka asnjë qëllim të kthehet në Francë ose të bashkohet me shokët e tij për përgatitjet para-sezonale.

Megjithatë, nëse vullneti i reprezentuesit të Italisë nuk respektohet atëherë të dy gazetat pohojnë se Barça ka tashmë një “Plan B”.

Sipas këtyre mediumeve, katalunasit do të kthehen te Pjanic, të cilin e kanë ndjekur prej kohësh, madje edhe para se ai të nënshkruante për Romën në vitin 2011.

Pjanic u transferua te Juve për 32 milionë euro verën e kaluar dhe shënoi tetë gola në 47 paraqitje për të ndihmuar klubin e tij të fitonte dy tituj në nga tre sa ishte në garë në 2016-17.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test