Sekretari teknik i Barçës: Do përpiqemi të transferojmë Verrattin - Bota Sot
Sekretari teknik i Barçës: Do përpiqemi të transferojmë Verrattin

Futboll

E enjte, 24 maj 2018

Sekretari teknik i Barçës: Do përpiqemi të transferojmë Verrattin

Më: 17 korrik 2017 Në ora: 16:21
Marco Verratti

Sekretari tekniku i Barcelonës, Robert Fernandez, ka folur për mundësinë e transferimit të Marco Verrattit në Spanjë.

Ylli i Paris Saint-Germainit nuk është i lumtur dhe agjenti i tij ka treguar se dëshira është klubi katalnuas.

“Kemi ende kohë. Ne jemi duke i ndjekur objektivat tona me vëmendje të madhe”.

“Verratti? Ne kemi krijuar një mundësi, do përpiqemi ta transferojmë. Por, nuk është e lehtë të transferojmë lojtarë që kanë kontratë me klubet e mëdha”, ka thënë Fernandez.

Çmimi i Verrattit është rreth 60 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test