Skënderbeu beson në kualifikim! Shkëndija pa shpresë!

Më: 18 gusht 2017 Në ora: 19:20
Lojtarët e Skënderbeut

Skënderbeu nga Korça sikurse mos të ishte dëmtuar, sigurisht se do të kthehej me fitore nga stadiumi Maksimir në Zagreb.  Skuadra shqiptare barazoi me rezultat 1:1 me ekipin e mirënjohur kroat, Dinamon, në ndeshjen e parë të play-off-it të Europa League në futboll.

Korçarët, sekondat e fundit i ndanë nga fitorja, kur Angelo Henriquez barazoi rezultatin në minutën e 90+5. Skënderbeu udhëhoqi me golin e futbollistit Liridon Latifit pikërisht në minutën e 38-të, por të pafat që të kthehen me fitore nga Maksimiri. Futbollisti i Dinamos, Angelo Henriquez, autor i golit të barazimit, e pranon se shpëtuan në fund nga humbja. “Në...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në diasporë dhe Kosovë)