Ja kush do të vendosë për futbollistin më të mirë në botë - Bota Sot
Ja kush do të vendosë për futbollistin më të mirë në botë

Futboll

E mërkurë, 18 korrik 2018

Ja kush do të vendosë për futbollistin më të mirë në botë

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 06:13
Ilustrim

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Neymar janë tre futbollistët mes të cilëve do të zgjedhet më i miri i botës nga FIFA.

E paneli që do të vendos se kush nga këta të tre e meriton të jetë njëshi i sportit më të popullarizuar në botë është i përbërë nga emra të mëdhenj të futbollit.

Cafu, Landon Donovan, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Carles Puyol, Carlos Valderrama dhe Edwin van der Sar, janë legjendat e futbollit që do të nxjerrin emrin fitues.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test