Zbulohet paga e Demebeles në Barcelonë - Bota Sot
Zbulohet paga e Demebeles në Barcelonë

Futboll

E premte, 20 korrik 2018

Zbulohet paga e Demebeles në Barcelonë

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 11:22
Ousmane Dembele

Kontrata masive e Barcelonës me 20 vjecarin Ousmane Dembele e arritur këtë verë është që nuk ishte publikuar deri më tani është parë nga gazeta gjermane Spiegel.

Barcelona nuk dihje sa e paguante Dembelen dhe tani që u mor vesh të gjithë kanë mbetur të befasuar me dallimin marramendës që e ka në pagë Dembele krahasuar me sa merrte në Dortmund.

I riu cdo vit të qëndrimit në Barcelonë do të marrë 12 milionë euro dhe gjithashtu bonuset që e rrisin këtë shifër edhe për disa milionë.

Ai sa ishte lojtar i  Borussia Dortmund kishte pagë vetëm 2.4 milionë në vit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test