Milani gati ta transferojë Jankton - Bota Sot
Milani gati ta transferojë Jankton

Futboll

E shtunë, 21 korrik 2018

Milani gati ta transferojë Jankton

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 12:56
Jakub Jantko

Milani duket se do të vazhdojë me përforcime edhe në afatin kalimtar të janarit.

Emri i ri i cili pritet të arrijë në Milano është Jakub Jantko.

Anëtari i Udineses ka shkëlqyer me klubin bardh e zi në dy vitet e fundit në Serie A.

21-vjeçari është objektiv i Milanit dhe pritet ti bashkohet kuqezinjve në afatin kalimtar të janarit.

Kështu së paku ka shkruar e përditshmja italiane Corriere Dello Sport.

Në gjashtë ndeshje këtë edicion, Jantko ka shënuar dy gola dhe ka bërë dy asistime.

Reprezentuesi çek pritet t’i kushtojë rreth 20 milionë euro Milanit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test