Real Madrid siguron lojtarin e parë për vitin 2018 - Bota Sot
Real Madrid siguron lojtarin e parë për vitin 2018

Futboll

E hënë, 15 tetor 2018

Real Madrid siguron lojtarin e parë për vitin 2018

Më: 20 tetor 2017 Në ora: 08:30
Alan Souza

Skuadra e Real Madridit e ka siguruar përforcimin e parë për vitin 2018.

E përditshmja sportive madrilene, AS, shkruan se Real Madrid ka arritur marrëveshje me Palmeirasin për blerjen e talentit të madh, Alan Souza.

17-vjeçari konsiderohet si mesfushor me talent të madh dhe nga viti i ardhshëm do të nënshkruajë me Real Madridin duke iu bashkuar fillimisht ekipit Castilla.

Ai ka kontratë me Palmeirasin deri më 2019 me dëmshpërblim prej 50 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test