Barcelona nuk fiton në Greqi, Juve baras në Lisbonë

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 31 tetor 2017 Në ora: 22:52
Foto nga ndeshja

Në grupin D të dyja ndeshjet përfunduan pa fitues! Barcelona luajti pa gola 0:0 në Pireau të Greqisë, me Olympiakosin, kurse Juventusi u nda baras 1:1 me Sportingun në Lisbonë. Grupi D në Champions League në futboll, megjithatë mbetet i paraqartë secilat nga skuadrat mund të shkojnë më tej, përveç Barcelonës që ka qetësinë e madhe

. Messi me shokë me gjithë që dominuan takimin, nuk shënuan fitore. Barcelona udhëheq me 10 pikë, tri më shumë se Juventusi. Sporting ka minimizuar gjasat për kualifikim me barazimin me Juven. Ata ishin në epërsi deri në finish me golin që realizoi Cesar në minutën e 20-të. Në minutën e 79-të, Higuain ia mohoi fitoren portugezëve dhe i solli pikë të madhe Juventusit.