Aubameyang: Mkhitaryan më telefononte dhe më pyeste se a do të kaloja te Arsenali - Bota Sot
Aubameyang: Mkhitaryan më telefononte dhe më pyeste se a do të kaloja te Arsenali

Futboll

E martë, 21 gusht 2018

Aubameyang: Mkhitaryan më telefononte dhe më pyeste se a do të kaloja te Arsenali

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 00:06
Dyshja në stërvitje

Pierre-Emerick Aubameyang ka treguar se Henrikh Mkhitaryan e kishte telefonuar disa herë para se të nënshkruanin që të dy për Arsenalin.

Sulmues Aubameyang erdhi nga -Borussia Dortmund për tu bashkuar me ish shokun e tij Mkhitaryan, për 73 milionë euro.

“Ai më thirri disa herë dhe më pyeste: “ A do të vish, apo jo?”

“Unë i thosha: ‘Së pari ti duhet të më tregosh se a do të nënshkruash apo jo”.

“Ai më tregoi se gjithçka kishte mbaruar dhe ky ishte një faktor shumë i rëndësishëm që unë të vija këtu”.

“Është sikur të bashkohesh me një vëlla, një mik të mirë. Ne luajtëm së bashku në të kaluarën dhe jam shumë i lumtur që e shoh përsëri”.

Sulmuesi shënoi në debutimin e tij të Arsenalit, ndërsa Mkhitaryan dhuroi tre asistime në fitoren 5-1 ndaj Evertonit të shtunën.

Aubameyang, duke folur për Arsenal.com, shtoi: “Ne e kuptojmë njëri-tjetrin në fushë dje jashtë saj, prandaj është më e lehtë”.

“[Tifozët] duhet të jenë të lumtur [të na shohin së bashku], ne do të bëjmë më të mirën, siç kemi bërë në të kaluarën”.

“Ne e njohim njëri-tjetrin brenda dhe jashtë fushës”, përfundoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test