Griezmann ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë - Bota Sot
Griezmann ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë

Futboll

E enjte, 20 shtator 2018

Griezmann ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 14:27
Griezmann ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë

Antoine Griezmann ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë në La Liga, për muajin shkurt. Sulmuesi “rojiblanco” ishte më i shquari i muajit të kaluar për organizatorët e këtij çmimi, në sajë të paraqitjeve mjaft të mira, të tetë golave të tij në pesë ndeshjet e luajtura. “Grizzi” shënoi një gol ndaj Málaga (0-1), tre gola ndaj Sevilla (2-5) dhe katër gola ndaj Leganés (4-0), si dhe dha dy asiste kundër Athletic dhe Sevilla. Lojtari francez do ta marrë këtë çmim të dielën në duelin midis Atlético dhe Celta, në “Wanda”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test