Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7? - Bota Sot
Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7?

Futboll

E hënë, 24 shtator 2018

Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7?

Më: 8 mars 2018 Në ora: 19:38
Ilustrim

Pas largimit të Alexis dhe zëvendësimit me armenianin Mkhitaryan, ky i fundit mori vendin e të parit që ishte numri 7 në fanellë.

Por, pavarësisht kësaj UEFA nuk lejon që dy lojtarë të jenë të regjistruar me të njëjtin numër brenda një sezoni dhe si pasojë Mkhitaryan merr numrin 77, si një zëvendësim të numrit 7.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test