Bilbao i rrëmben një pikë Reali-t

Më: 18 prill 2018 Në ora: 23:28
Athletic Bilbao dhe Real Madridi

Athletic Bilbao ka arritur ta befasojë skuadrën e Real Madridi-t midis Santiago Bernabeut duke barazuar me rezultat 1:1.

Real Madridi gjatë gjithë ndeshjes kishte më shumë nga lojë, por nuk mund të argetoi më shumë se një pikë pasi skuadra baske arriti të shënonte qysh në minutat e para të ndeshjes dhe Real Madridi të barazonte krejt në fund të kësaj ndeshje.

William shënoi golin e parë për mysafirët qysh në minutën e 14 ndërsa ishte Ronaldo devijoi goditjen e Luka Modric duke barazuar rezultatin në minutën e 87.

Real Madridi me këtë pikë të marrë, pas dështimit të Valencias shton diferencën me Valencian me 3 pikë më shumë, ndërsa janë 3 pikë mprapa Athletico Madrid, të cilët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndërsa skuadra mysafire me këtë pikë të fituar grumbullon gjithsej 40 pikë duke zënë pozitën e 13-të.