Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës

Më: 27 maj 2018 Në ora: 16:21
Mitrovica

Skuadra e Mitrovicës është fituese e Kupës së Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, pasi në finalen e zhvilluar sot në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë, e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 2:1. Për vashat e Mitrovicës ky është trofeu i parë në këtë garë në histori të klubit. Hajvalia e nisi më mirë ndeshjen dhe qysh në minutën e 4-t kaloi në epërsi me golin e Bahtije Miftarit, e cila shënoi me kokë pas harkimit të Kaltrina Biçkajt. Megjithatë, futbollistet e Mitrovicës reaguan shumë shpejt dhe vetëm pas katër minutash arritën të barazojnë shifrat me golin e Gresa Berishës. Pas këtij goli futbollistet mitrovicase vazhduan me lojë edhe më të mirë dhe si rrjedhojë arritën të shënojnë edhe golin e epërsisë në minutën e 22-të, pas asistimit të Fatbardha Osmanit. Këtë epërsi mitrovicaset e administruan mjaft mirë deri në fund, pasi ritmi i lojës në pjesën e dytë ishte më i zbehtë si rrjedhojë edhe e vapës së madhe.