Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, flet dëshmitari i ngjarjes - Bota Sot
Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, flet dëshmitari i ngjarjes

Gjakova

E shtunë, 23 qershor 2018

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, flet dëshmitari i ngjarjes

Më: 17 korrik 2017 Në ora: 14:52
Ilustrim

Komandanti i Policisë në Gjakovë, Kristë Gjokaj, ka thënë që sipas një deklarate preliminare nga një dëshmitar okular  (familjar i njërit nga viktimat) i cili ka qenë në vendin e ngjarjes në restorant, ku ka ndodhur vrasja e dyfishtë, Krist Memaj ka tentuar të bëjë vetëvrasje, ndërkaq Pjetër Memaj, kushëriri i tij, ka tentuar vazhdimisht që ta ndalë.

Por, në zhvillim e sipër, i ndjeri Krist Memaj ka shtënë me armë në Pjetrin dhe pastaj ka vrarë veten.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test