Gjermani: Përkujtohet veprimtari Shaban Alushi - Bota Sot
Gjermani: Përkujtohet veprimtari Shaban Alushi

Gjermania

E premte, 25 maj 2018

Gjermani: Përkujtohet veprimtari Shaban Alushi

Nga: Jakup Gerguri Më: 19 maj 2017 Në ora: 21:13
Shaban Alushi

U mblodhem mbreme ne Shoqate. Kesaje here jo per gezime .Ngushlloheshim mes vete per ty Shaban Alushi.Tashme jemi bere ketu nje familje e madhe .Seicili i thuri disa fjali per mbresat qe i le.Seicilin e ke lene keq (keshtu po shprehen).Dhe vertete edhe une ashtu te njoha.Me te ardhur ne Gjermani fillove me aktivitet.Kryeje detyrat me pergjegjesi dhe perpikeri.Ne shoqeri te re krijove autoritetin dhe arrijte te jeshe i respektuar me urtine tande duke i respektuar te tjeret.

Gjate ketyre viteve ne mergim arrijte te krijosh aso mbresa qe kurren e kurres nuk do vdesin miku jone Shaban Alushi.Sot rrugeton per Kosove per here te fundit te pushosh prane atyre maleve qe shpeshe i kendove (o ju malet e Kosoves) neper tubimet e ahengjet tona.Do i mungosh shume ketije mesi ngase ishe ure dhe udherrefyes sidomos per te rinjte Shaban.

U prehshe ne PAQE Veprimtari Shaban Alushi .

Ngushllime familjes Alushi nga Podujeva ,ngushllime gjithe miqve e shokeve sidomos ne Kirchhundem e Lennestadt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test