Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881 - Bota Sot
Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Historia

E enjte, 20 shtator 2018

Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 20:22
Harta

Harta është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse.

“Përveç kësaj, personat që e kanë publikuar hartën pretendojnë se ajo daton që në 1881, kur Shqipëria ishte ende pjesë e Perandorisë Osmane”, raporton Hashtag.

Pjesa e kuqe pretendohet se tregonte kufijtë e Shqipërisë dhe tregon trojet që i janë shkëputur vendit tonë në periudha të ndryshme.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test