A po zbardhet misteri ‘vetëvrasjes’ së Dino Asanajt - Bota Sot
A po zbardhet misteri ‘vetëvrasjes’ së Dino Asanajt

Kosova

E shtunë, 27 gusht 2016

A po zbardhet misteri ‘vetëvrasjes’ së Dino Asanajt

Më: 15 shtator 2012 Në ora: 18:40

Krimi i organizuar dhe korrupsioni kanë shtrirë rrënjë thellë në vendin tonë. Kjo shihet më së miri në investimet milionëshe dhe pasurimin e shpejt tw njerëzve të pushtetshëm. Shumë persona derisa më parë ishin fukarenj ata tashmë janë shndërruar në milionerë. Ajo e cila i ka ndihmuar më së shumti atyre që të pasurohen shpejt, ka qenë dhe vazhdon të mbetet angazhimi dhe lidhja e tyre me politikën e çoroditur të pasluftës. Ushtrimi i pozitave të larta nëpër institucione lokale dhe qendrore ka bërë që ata duke keqpërdorur pozitat zyrtare ti kërkojnë të tjerëve para të majme për kryerjen e punëve në mënyrë jo zyrtare dhe të kundërligjshme. Në vazhdën e shumë rasteve tashmë është edhe çështja e shitjes apo privatizimit të hotelit Grand. Agjencia e Privatizimit të Kosovës e kishte shitur atë në vitin 2006, por që më pas kishin nisur problemet dhe blerësit i ishte marrë muaj më parë pronësia. Menjëherë pas marrjes nga AKP në pronësi të hotelit Grand, kishin shpërthyer akuzat, ku biznesmeni Remzi Ejupi, akuzoi se shefi i AKP-së dhe sekserët e tij i kanë kërkuar miliona euro për të marr hotel Grandin.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të dielën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test