PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës - Bota Sot
PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës

Kosova

E enjte, 28 korrik 2016

PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 09:06

Oferta e liderit të LDK’së, Isa Mustafa bërë Atifete Jahjagës që të largohet nga Presidenca hidhet poshtë nga partia më e madhe në pushtet.
Mustafa ka thënë se Shefja e Shtetit duhet të ofrojë dorëheqje dhe të mundësojë tranzicionin deri në zgjedhjet e drejtpërdrejta presidenciale.
Por kjo ide është hedhur poshtë nga Partia Demokratike e Kosovës.
Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi ka thënë se ideja e kreut të LDK’së duhet të ketë bazë juridike dhe politike.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test