PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës - Bota Sot
PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës

Kosova

E martë, 30 gusht 2016

PDK kundërshton dorëheqjen e Jahjagës

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 09:06

Oferta e liderit të LDK’së, Isa Mustafa bërë Atifete Jahjagës që të largohet nga Presidenca hidhet poshtë nga partia më e madhe në pushtet.
Mustafa ka thënë se Shefja e Shtetit duhet të ofrojë dorëheqje dhe të mundësojë tranzicionin deri në zgjedhjet e drejtpërdrejta presidenciale.
Por kjo ide është hedhur poshtë nga Partia Demokratike e Kosovës.
Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi ka thënë se ideja e kreut të LDK’së duhet të ketë bazë juridike dhe politike.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test