EULEX-i pyeti Mustafën për vrasjet e funksionarëve të LDK-së - Bota Sot
EULEX-i pyeti Mustafën për vrasjet e funksionarëve të LDK-së

Kosova

E mërkurë, 24 gusht 2016

EULEX-i pyeti Mustafën për vrasjet e funksionarëve të LDK-së

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 16:23

Prokurorët e EULX-it, që merren me rastet e vrasjeve të funksionarëve të LDK-së që nga përfundimi i luftës, sot kanë biseduar me kryetarin e LDK-së, dr. Isa Mustafa, për të marrë opinionin e tij si lider i LDK-së lidhur me këto vrasje.

LDK, pas njoftimeve nëpër medie për bisedën e Isa Mustafës me prokurorët e EULEX-it, sqaroi se asnjë bisedë tjetër nuk është bërë jashtë kësaj teme. “Biseda me prokurorin e EULX-it, që merret me këtë rast, është bërë në përputhje me procedurat që ka EULEX-i lidhur me hetimin e këtyre rasteve kriminale”, thuhet në njoftim.

LDK përmes këtij njoftimi u ka bërë thirrje mediet “të mos spekulojnë lidhur me këtë çështje”, ndërkaq ka kërcënuar “disa medie, siç është portali i Gazetës Express, që po ngrenë spekulime të pabaza” se do të paditën në përputhje me legjislacionin në fuqi.

“Spekulimet e tilla janë të ulëta dhe kanë për qëllim dëmtimin e reputacionit të Kryetarit dhe të LDK-së në përgjithësi”, përfundon njoftimi.

Zëdhënësi i EULEX-it, Blerim Krasniqi, ka thënë se ky mision nuk ka koment për këtë çështje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test