Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni! - Bota Sot
Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Kosova

E diel, 31 korrik 2016

Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:10

Ambasadori francez në Kosovë, Jean Francois Fitou ka theksuar se në këtë kohë Kosova dhe Serbia nuk duhet t’i normalizojnë marrëdhëniet përmes trakteve të paqes apo ndonjë marrëveshje, por sipas tij, të dyja vendet duhet ta kuptojnë që kërcënim më nuk ka pasi që lufta ka mbaruar.
Këto deklarata ambasadori francez i bëri në konferencën e 50 vjetorit të traktatit të Elizesë, që konsiderohet fillim i një miqësie të pabesueshme mes gjermanëve dhe francezëve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test