Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni! - Bota Sot
Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Kosova

E mërkurë, 31 gusht 2016

Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:10

Ambasadori francez në Kosovë, Jean Francois Fitou ka theksuar se në këtë kohë Kosova dhe Serbia nuk duhet t’i normalizojnë marrëdhëniet përmes trakteve të paqes apo ndonjë marrëveshje, por sipas tij, të dyja vendet duhet ta kuptojnë që kërcënim më nuk ka pasi që lufta ka mbaruar.
Këto deklarata ambasadori francez i bëri në konferencën e 50 vjetorit të traktatit të Elizesë, që konsiderohet fillim i një miqësie të pabesueshme mes gjermanëve dhe francezëve.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test