NATO diskuton në Bruksel për Kosovën - Bota Sot
NATO diskuton në Bruksel për Kosovën

Kosova

E martë, 30 gusht 2016

NATO diskuton në Bruksel për Kosovën

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 17:16

Ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s kanë nisur në Bruksel takimin dy ditor, ku në fokus të bisedimeve janë misionet e NATO-s në Kosovë dhe në Afganistan. Zyrtarë të NATO-s u kanë thënë gazetarëve në Bruksel se “do të shqyrtohet gjendja aktuale në Kosovë, si dhe do të paraqitet raporti më i ri per misionet e KFOR-it”. Sipas tyre do te kete diskutim teknik dhe nuk ehste parashikuar për ndonjë vendim që lidhet me reduktimin e numrit të trupave të KFOR-it, apo për çështje taktiko-operative”.

Për Afganistanin, ministrant e mbrojtjes po diskutojnë për progresin e bërë nga misioni i ISAF si dhe për sigurinë që garantoni Afganistani pas tërheqjes së trupave të NATO-s.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test