Adelina Ismajli: Të zbardhen të gjitha vrasjet politike - Bota Sot
Adelina Ismajli: Të zbardhen të gjitha vrasjet politike

Kosova

E premte, 26 gusht 2016

Adelina Ismajli: Të zbardhen të gjitha vrasjet politike

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 23:42

Të gjitha vrasjet politike në Kosovës duhet të zbardhen, ka deklaruar këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Ismajli, në akademinë përkujtimore kushtuar Kolonel Ahmet Krasniqit të mbajtur në Ahen të Gjermanisë, të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës atje.

Ylli muzikës shqiptare Adelina Ismajli nuk është deklaruar kështu para se të këndonte, por ajo ka mbajtur një fjalim politik. Gjatë fjalimit të saj mbajtur në akademinë përkujtimore kushtuar ish ministri të Mbrojtjes Ahmet Krasniqit, tha se, është e lumtur që ka mund të marr pjesë në këtë akademi, ndërsa kolonelin e ka vlerësuar si një njeri të madh. BS

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test