Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli - Bota Sot
Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Kosova

E shtunë, 30 korrik 2016

Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 23:27

Kryeministri Hashim Thaçi ka ngritur dolli me Daut Haradinajn të premten në oden e haradinajve në Gllogjan. Duket se armiqësitë për pushtet dhe ‘territore’ kanë marrë fund ndërmjet dy fraksioneve politike të dala nga grupi politik i UÇK-së.
Kryeministri Thaçi pasi ka marrë pjesë në ceremonitë e zbulimit të shtatoreve në Gjakovë të Ali Ibrës dhe të Isë Boletinit në Deçan, ka vizituar familjen Haradinaj, ashtu siç ka bërë edhe kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.
Së fundi është përfolur shumë mundësia e hyrjes në koalicion ndërmjet PDK-së dhe AAK-së. BS

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test