Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli - Bota Sot
Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Kosova

E enjte, 25 gusht 2016

Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 23:27

Kryeministri Hashim Thaçi ka ngritur dolli me Daut Haradinajn të premten në oden e haradinajve në Gllogjan. Duket se armiqësitë për pushtet dhe ‘territore’ kanë marrë fund ndërmjet dy fraksioneve politike të dala nga grupi politik i UÇK-së.
Kryeministri Thaçi pasi ka marrë pjesë në ceremonitë e zbulimit të shtatoreve në Gjakovë të Ali Ibrës dhe të Isë Boletinit në Deçan, ka vizituar familjen Haradinaj, ashtu siç ka bërë edhe kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.
Së fundi është përfolur shumë mundësia e hyrjes në koalicion ndërmjet PDK-së dhe AAK-së. BS

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test