Nënshkruhet kontrata për shitjen e KEK-ut - Bota Sot
Nënshkruhet kontrata për shitjen e KEK-ut

Kosova

E mërkurë, 31 gusht 2016

Nënshkruhet kontrata për shitjen e KEK-ut

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 09:09

Qeveria e Kosovës nënshkroi sot kontratën me konsorciumin Limak dhe Çalik për shitblerjen e distribucionit dhe furnizimit të KEK-ut. Në emër të qeverisë, kontratën e nënshkroi ministri i zhvillimit ekonomik Besim Beqaj.
Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpër të sindikatës dhe opozitës.

Sot nënshkruhet kontrata për shitjen e Distribucionit

Sot zhvillohet ceremonia e nënshkrimit të kontratës për shitjen e Kompanisë Kosovare të Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike.

Ministria e Zhvillimit Ekonomik njoftoi përmes një komunikate se Komisioni Qeveritar për Privatizimin e Kompanisë Kosovare të Ministria e Zhvillimit Ekonomik dje ka aprovuar dokumentet finale të transaksionit për privatizimin e KKDFE.

Me vendimin mbi aprovimin e dokumenteve finale të projektit ato janë të gatshme për nënshkrim me konsorciumin Çalik-Limak, si ofertuesi i preferuar në procesin e privatizimit të kësaj kompanie.

Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpër të sindikatës dhe opozitës.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test