Mustafa: Qeveria po sillet si AKM-ja - Bota Sot
Mustafa: Qeveria po sillet si AKM-ja

Kosova

E martë, 30 gusht 2016

Mustafa: Qeveria po sillet si AKM-ja

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 22:21

Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe eksperti i ekonomisë Muhamet Mustafa ka kritikuar privatizimin e distribucionit të KEK-ut.
Mustafa ka theksuar se qeveria e Kosovës e Kosovës po sillet si AKM-ja.Vendimi për privatizimin e distribucionit të KEK është dashur të bazohet në informata të sakta, sepse ne nuk dimë se çka kemi shitur e as çka do të na kthehet, tha Mustafa në KlanKosova.
Mustafa thotë se është pro privatizimit por jo për privatizim të tillë.
Në Kuvend nuk na ka ardhë asnjë informacion përveç çmimit të shitjes dhe datës së tenderimit. Ne s’dimë sa kemi investuar në KOS-të, theksoi Mustafa.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test