Në LDK nuk ka vrasës, kriminelë, banditë e reketues - Bota Sot
Në LDK nuk ka vrasës, kriminelë, banditë e reketues

Kosova

E shtunë, 27 gusht 2016

Në LDK nuk ka vrasës, kriminelë, banditë e reketues

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 19:51

Pasojat e “Zanzibarit” ngjarjeje jo të zakonshme për demokracitë normale, do ti vuajë LDK-ja edhe në prag të zgjedhjeve, si rezultat i atyre zgjedhjeve të jashtëzakonshme që i inicio dhe i inspiroi Hashim Thaçi me degradimin e Presidentit, dhe në këtë rast duhet të themi dhe të jemi të sinqertë se fajin kryesor nuk e kishte kryetari i një partie rivale, por e kishte kryetari i LDK-së, ngase me një shpejtësi u desh të organizohen zgjedhjet brenda LDK-së, dhe për 3 ditë LDK-ja u desh të bëhej gati për zgjedhjet parlamentare, çka kjo do e dobësoi shumë sepse edhe përzgjedhja e emrave për delegat duhej të bëhej shkel e shko, pasi që koha nuk priste, pra edhe këtu LDK-ja pësoi një goditje të madhe, megjithatë, fatmirësisht në Kuvendin e LDK-së u zgjodh një Kryesi e re, dhe një Kryetari ri që jepnin mesazhe se LDK-ja do të reformohej me kohë, dhe rigjenerohej e profesionalizohej. Në zgjedhjet e asokohshme, LDK-ja mbeti përsëri partia e dytë, por me një rritje numrash në Parlament, pasqyrë kjo se megjithatë ishte ndalur trendi i humbjes së më shumë mandateve për deputetë. Pas zgjedhjeve të fundit LDK-ja tentoi që të bëj disa ndryshime edhe kadrovike, por edhe programore e statutore, gjë që duhet të përshëndetet shumë ngase ishte një risi që prej vitit 2006.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test