Quinti përshëndet takimin e dy kryeministrave - Bota Sot
Quinti përshëndet takimin e dy kryeministrave

Kosova

E enjte, 01 shtator 2016

Quinti përshëndet takimin e dy kryeministrave

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 21:27

Ambasadorët e Quintit kanë përshëndetur sonte takimin ndërmjet dy kryeministrave në Bruksel dhe rezultatin që doli nga ai takim. Në një njoftim farë të shkurtër për opinionin, thuhet se “Ambasadat e Francës, Italisë, Gjermanisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e mirëpresin takimin e parë në mes të kryeministrit të Kosovës dhe kryeministrit të Serbisë, nën kryesimin e baroneshës Ashton, ku u zotuan se do të punojnë së bashku për të vazhduar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve në mes të dy palëve”.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test