Ministri Hoxhaj priti ambasadorin danez, Mads Sandau Jensen - Bota Sot
Ministri Hoxhaj priti ambasadorin danez, Mads Sandau Jensen

Kosova

E premte, 26 gusht 2016

Ministri Hoxhaj priti ambasadorin danez, Mads Sandau Jensen

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 18:03

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, është takuar të martën me Mads Sandau Jensen, ambasador i Danimarkës në Tiranë, jorezident për Kosovën, i cili i dorëzoi kopjet e letrave kredenciale në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

Duke i uruar sukses në detyrën e re Ambasadorit Jensen, Ministri Hoxhaj shprehu përkushtimin e Republikës së Kosovës për të forcuar marrëdhëniet bilaterale me Danimarkën, në të gjitha aspektet.

Hoxhaj e njoftoi ambasadorin Jensen për progresion në Kosovë, me theks të veçantë për agjendën evropiane të Republikës së Kosovës.

Në këtë kontekst, Hoxhaj vlerësoi rëndësinë e përkrahjes së Danimarkës për Kosovën në proceset integruese, duke shprehur mirënjohjen e popullit të Kosovës për mbështetjen e gjithanshme që Danimarka ka dhënë dhe po vazhdon të japë për Republikën e Kosovës.

Në anën tjetër, ambasadori Mads Sandau Jensen, vlerësoi progresin që po arrihet në Kosovë, duke shprehur përkushtimin e Danimarkës për të vazhduar përkrahjen për Kosovën në proceset eurointegruese.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test