Zgjedhjet në PDK fillojnë më 1 nëntor - Bota Sot
Zgjedhjet në PDK fillojnë më 1 nëntor

Kosova

E mërkurë, 31 gusht 2016

Zgjedhjet në PDK fillojnë më 1 nëntor

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 20:52

Partia me e madhe në vend, PDK, e cila udhëheq edhe me qeverinë, pas një mbledhje të kryesisë të mbajtur në mbrëmje, ka vendosur që me 1 nëntor të filloj zgjedhjet e brendshme partiake.

Zgjedhjet e brendshme në Partinë Demokratike të Kosovës do të fillojnë me 1 nëntor deri me 15 dhjetor.

Gjatë kësaj periudhe do të zhvillohen zgjedhjet në degë, nëndegë dhe seksione, derisa pas datës 15 dhjetor do të fillojnë përgatitjet për kuvendin zgjedhor ku do të zgjidhen strukturat udhëheqëse të PDK-së.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test