U zunë ngushtë në Bashkësi Islame - Bota Sot
U zunë ngushtë në Bashkësi Islame

Kosova

E diel, 28 gusht 2016

U zunë ngushtë në Bashkësi Islame

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 18:20

Shkuan për të uruar festën e Kurban Bajramit në Bashkësinë Islame të Kosovës por dolën me një premtim. Një pagë do e japin për ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë.

Ky premtim doli pasi që myftiu Naim Tërnava i pyeti si me shaka nëse do ta bënë një gjë të tillë.

Të parit që ju tha dhe i pari që pranoi, madje me gojën plotë, ishte nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, i cili tha se do e jep një pagë të tijën, për ndërtimin e tempullit fetar.

Njësojë premtoi edhe kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, i cili tha se kjo shkon në interes të kombit.

“Kjo është shumë e mirë, dhe çdo gjë që shkon në interes të kombit dhe vendit tonë, ne jemi të gatshëm ta bëjmë”, ka thënë ai.

Ndërsa, kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa tha se do kontribuon por nuk mund të saktësonte me një pagë, me më shumë apo me më pak.

Këto premtime u bënë në Bashkësinë Islame të Kosovës, të premten në ditë e Kurban Bajramit, pasi që myftiu Tërnava e filloi këtë muhabet thjeshtë për të parë disponimin e tyre për të dhuruar për ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test