Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve - Bota Sot
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve

Kosova

E mërkurë, 19 shtator 2018

Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve

Më: 8 mars 2018 Në ora: 15:17
Pamje nga takimi

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës, ku u diskutua për mbarëvajtjen, të arriturat dhe sfidat me të cilat përballën zjarrfikësit e Kosovës si shërbim emergjent i domosdoshëm.

Ministri Sefaj vuri në dukje rolin për misionin human që kanë dhe punën që bëjnë në shërbim të qytetarëve.

Sipas një komunikate të MPB-së, në këtë takim u diskutua për nevojat dhe kërkesat që kanë zjarrfikësit për përmbushjen e misionit të tyre.

Ministri Sefaj rikonfirmoi mbështetjen e tij për këtë institucion të sigurisë dhe theksoi se është duke u angazhuar për zgjidhjen e statusit juridik të tyre, me qëllim që në të ardhmen zjarrfikësit të menaxhohen nga Agjencia për Menaxhim Emergjent.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test