Një 57 vjeçar ekzekuton të dashurën, taksistin dhe veten - Bota Sot
Një 57 vjeçar ekzekuton të dashurën, taksistin dhe veten

Kronikë e zezë

E hënë, 29 gusht 2016

Një 57 vjeçar ekzekuton të dashurën, taksistin dhe veten

Më: 30 shtator 2012 Në ora: 21:54

Tre viktima u shkaktuan si pasojë xhelozisë në një lidhje ilegale midis një gruaje dhe dy burrave të fshatit Podgorie të Korçës. Autori i kësaj masakre është 57 vjeçari Viktor Rodhani i cili pasi ekzekutoi 40 vjecarët Ela Çoçken dhe Floridon Gurin, vrau edhe veten me plumb ne koke. Të tre protagonistët e kësaj ngjarje me jetët e tyre legale rezultojnë të martuar dhe me fëmijë.
Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së dielës, në fshatin Korite, pranë fshatit, ku banonin tre viktimat e ngjarjes. Nga hetimet e deritanishme thuhet se autori i cili dyshonte se e dashura e tij e tradhëtonte, ashtu e ka ruajtur çastin kur ajo bashkë me Florian Gurin, taksist, kanë shkuar tek vend i fshehtë, i njohur për takime të çifteve në marrëdhënie ilegale intime. Sapo ka parë makinën taksi, ka marrë armen tip kallshnikovi në shtëpinë e tij dhe ka vrapuar në errësire rreth një kilometer përgjatë rrugës nacionale deri në dalje të fshatit, atje ku ndodhej çifti.
I është afruar mjetit dhe ka shtënë drejt tij, por pa mundur t’i vrasë. Me armë në dorë, sipas hetimeve të deritanishme, ai ka mundur të hapë derën e taksisë nga ana e pasagjerit, aty ku dhe ndodhej, gruaja 40 vjeçare.
Një tufe flokësh në sediljen ku ndodhej kufoma e gruas, e gjetur nga ekspertët, tregojnë se burri është përleshur fizikisht më parë, dhe më pas i ka vrarë.
Pasi ka telefonuar policisë dhe ka treguar për atë cka kishte bërë, Viktor Rodhani vret veten me plumb në kokë dhe ekspertët e gjetën trupin e tij, jo shumë larg makinës ku ndodheshin dy të vrarët e tjerë. Ekspertët gjetën brenda në mjet 30 gëzhoja automatiku, çka tregon se autori i ka qëlluar me breshëri viktimat. Në zhvillimet e mëvoneshme, mësohet se bashkëshorti i viktimës Ela Çoçka nuk ka pranuar të marrë kufomën, ndaj ajo është tërhequr nga prindërit e saj, të cilët do ta varrosin në Starovë. Për këtë krim është ngritur një grup ekspertësh që po hetojnë të plotë ngjarjen.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test