Dy vëllezër dibranë kapen me 2 mijë e 100 plumba - Bota Sot
Dy vëllezër dibranë kapen me 2 mijë e 100 plumba

Kronikë e zezë

E diel, 28 gusht 2016

Dy vëllezër dibranë kapen me 2 mijë e 100 plumba

Më: 30 shtator 2012 Në ora: 22:21

Stacioni Policor në Gostivar ka ngritur kallëzim penal për veprën “përpunim, ruajtje dhe tregtim me armë ose materiale shpërthyese” kundër dy personave nga Dibra, 25-vjeçarit F. B. dhe vëllait të tij, 26-vjeçarit G. B.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se të premten dy të dyshuarit ishin ndaluar nga Policia, teksa po udhëtonin me veturën “Golf” në relacionin Dibër-Hanet e Mavrovës.

Gjatë kontrollimit të veturës, efektivët për mbikëqyrje kufitare u kanë gjetur nën auto ulësen e përparme, tre çanta me sëndukë metalikë me rreth 2 100 plumba për pushkë automatike, njofton Zhurnal.

Gjykata Hetuese në Gjykatën Themelore në Gostivar iu ka shqiptuar masën e paraburgimit 48-orësh.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test