Vdekje e dyshimtë në lumin Lepenc - Bota Sot
Vdekje e dyshimtë në lumin Lepenc

Kronikë e zezë

E enjte, 25 gusht 2016

Vdekje e dyshimtë në lumin Lepenc

Më: 1 tetor 2012 Në ora: 19:38

Policia ka identifikuar trupin e pajetë të personit të gjetur të shtunën në lumin Lepenc në afërsi të fshatit Kovaçec të Kaçanikut. Sipas raportit të Njësisë rajonale të hetimeve në Ferizaj, bëhet fjalë për 35 vjeçarin (G. A.) nga fshati Talinovc i Ferizajt. Trupin e kishin identifikuar familjarët e tij. Ata, po ashtu, dy ditë më parë e kishin paraqitur në policinë e Ferizajt si person të zhdukur. Njësitë përkatëse të policisë dhe të mjekësisë ligjore kanë raportuar se në trupin e pajetë nuk janë vërejtur shenja dhune. Trupin e pajetë e kishte gjetur një banor lokal, i cili po kërkonte dru përskaj lumit Lepenc dhe i cili më pas e kishte alarmuar policinë në Kaçanik. Prokuroria e Qarkut ka urdhëruar marrjen e veprimeve të duhura për rastin, ndërsa trupi i pajetë do të dërgohet në murgun e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test