Zjarri bën shkrumb dy objekte në Podujevë - Bota Sot
Zjarri bën shkrumb dy objekte në Podujevë

Kronikë e zezë

E premte, 26 gusht 2016

Zjarri bën shkrumb dy objekte në Podujevë

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 17:43

Dy objekte afariste, njëra depo me tekstil “Co-tex”dhe tjetra me mobile “Te Hysi” janë djegur në mbrëmjet e të hënës dhe të martës në qytetin e Podujevës. Nga zjarri janë shkaktuar dëme të mëdha materiale. Pasoja në njerëz nuk ka pasur.

“Me të marrë lajmin reagimi i Shërbimit të Zjarrfikësve ka qenë i menjëhershëm për shuarjen e tij. Zjarri kishte marrë përmasa të mëdha dhe ne menjëherë kërkuam asistencën e Brigadës së Zjarrfikësve nga Prishtina dhe Kompaninsw ‘Pastrimi’ në Podujevë. Lokalizimin e zjarrit e kemi bërë në orwn 23:50 të natës së 1 tetorit, ndërsa likuidimi i tij ka vazhduar deri të nesërmen në ora 16:00”, ka thënë shefi i Shërbimit të Zjarrfikësve, Milaim Ajvazi.

“Një natë më vonë është shkaktuar edhe një zjarr i përmasave të njëjta në rrugën ‘Hasan Ramadani’ në Podujevë. Zjarri ka përfshirë depon e mobilieve ‘Te Hysi’. Për fat mirë lëndime në njerëz nuk ka pasur nw asnjwrin rast, ndërsa dëmet e shkaktuar nga zjarri vlerësohen mjaftë të mëdha”.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test