Në pranga 25 vjeçarja e cila lindi në shtëpi dhe heq qafe pjellën e saj - Bota Sot
Në pranga 25 vjeçarja e cila lindi në shtëpi dhe heq qafe pjellën e saj

Kronikë e zezë

E enjte, 25 gusht 2016

Në pranga 25 vjeçarja e cila lindi në shtëpi dhe heq qafe pjellën e saj

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 21:52

Ka përfunduar në pranga 25 vjeçarja e cila lindi në shtëpi dhe e hoqi qafe pjellën e saj duke e mbyllur në një zarf plastik dhe e fshehu në dollap.

Policia gjeti trupin e vogël të bebes në shtëpinë e 25 vjeçares në Massafra, ndërsa nëna vrasëse u shtrua në spital si rrjedhojë e hemoragjisë pas lindjes.

Gjithsesi do të jetë ekspertiza ajo që do tregojë nëse bëhej fjalë për një abort spontan, apo një lindje të stimuluar nga gruaja ndërsa foshnja e cila peshonte 2.5 kilogramë sipas mjekëve i kishte të gjitha mundësitë për të mbijetuar.

Gruaja kishte shkuar fillimisht në spital por nuk kishte treguar për lindjen që kishte kryer në shtëpi, por mjekët e kuptuan direkt çfarë kishte ndodhur dhe njoftuan policinë ku dhe u gjet bebja e “paketuar”, nga ku u hodh dyshimi se gruaja nuk e donte atë, pavarësisht se kishte edhe dy fëmijë të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Taranto të Italisë, ku gruaja shkoi në spital si rrjedhojë e hemoragjisë, ndërsa fshehu në mënyrë kategorike faktin se kishte lindur, por gjatë kontrollit në apartament u gjetën gjurmë gjaku dhe fetusi i pajetë i mbyllur në dollap.

Gruaja u pyet vazhdimisht nëse kishte lindur apo abortuar, por ajo nuk dha asnjë informacion.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test