Konflikti për pronën, 20-vjeçari tenton të vrasë vjehrrin, arrestohet - Bota Sot
Konflikti për pronën, 20-vjeçari tenton të vrasë vjehrrin, arrestohet

Kronikë e zezë

E martë, 30 gusht 2016

Konflikti për pronën, 20-vjeçari tenton të vrasë vjehrrin, arrestohet

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 12:55

Policia e Elbasanit ka parandaluar një vrasje, që kishte si motiv një konflikt pronësie. Ngjarja mësohet se është shënuar në lagjen Partizani.

Sipas policisë lokale, në pranga është vënë 20-vjeçari Gentjan Bahja, cili tentoi të vriste vjehrrin e tij. Të njëjtat burime konfirmojnë se Bahja kishte shkuar i armatosur në banesën e vjehrrit, me qëllim vrasjen e tij.

Gjithçka mësohet se ka ardhur pas një konflikti të hershëm mes dy palëve për çështje pronësie. Policia ka ndërhyrë në kohë, duke vënë në pranga 20-vjeçarin, si dhe ka sekuestruar armën e zjarrit dhe mjetit me të cilin udhëtonte, një makinë W. Polo me targa AA 223 BP.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test