Gjykata, 9 vjet burg për një shtetas që akuzohet për "trafik të narkotikëve" - Bota Sot
Gjykata, 9 vjet burg për një shtetas që akuzohet për "trafik të narkotikëve"

Kronikë e zezë

E enjte, 25 gusht 2016

Gjykata, 9 vjet burg për një shtetas që akuzohet për "trafik të narkotikëve"

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me burgim një shtetas që akuzohet për “trafikim të lëndëve narkotike”.

Siç bëhet e ditur nga burime zyrtare të Gjykatës së Krimeve të Rënda, kjo gjykatë vendosi deklarimin fajtor të të pandehurit Ermal Myrtaj për kryerjen e veprës penale të "trafikimit të narkotikëve", mbetur në tentativë dhe dënimin e tij me 9 vjet burgim.

Megjithatë, i pandehuri përfiton uljen me një të tretën e dënimit, pasi është proceduar me gjyq të shkurtuar në Gjykatë.

Ermal Myrtaj u arrestua pak kohë më parë në Vlorë, pasi në makinën e tij u zbulua dhe sekuestrua me cilësinë e provës materiale rreth 4 kg lëndë narkotike e llojit heroinë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test