Arrestohet edhe një anëtar i klanit 'Sekiraqa' - Bota Sot
Arrestohet edhe një anëtar i klanit 'Sekiraqa'

Kronikë e zezë

E martë, 30 gusht 2016

Arrestohet edhe një anëtar i klanit 'Sekiraqa'

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:01

Divizioni kundër krimit të organizuar i Policisë së Kosovës ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin Florim Fazliu i njohur me nofkën ”Qapella”.

I arrestuari ka qenë i përfshirë në kryerjen e disa veprave penale si shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, tentim për lëndim trupor etj.

Policia posedon të dhëna që personin e arrestuar e identifikojnë si pjesëmarrës në kryerjen e shumë veprave penale në kuadër të grupit të ashtuquajtur “Sekiraqa”.

Personi i arrestuar ka qenë person i shpallur në kërkim sipas letër-rreshtimit nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë dhe atë që nga viti 2011.

I dyshuari tashmë i arrestuar do të dërgohet para Gjyqtarit të procedurës paraprake për procedurat e mëtutjeshme gjyqësore.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test