Dështon seanca, djali i Remzi Hoxhës kërcënon me Kanun - Bota Sot
Dështon seanca, djali i Remzi Hoxhës kërcënon me Kanun

Kronikë e zezë

E martë, 30 gusht 2016

Dështon seanca, djali i Remzi Hoxhës kërcënon me Kanun

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 10:07

Ardian Hoxha: Kemi 17 vjet në kërkim të varrit të babait.

Tiranë, mosparaqitja e prokurores shtyn seancën te krimet e rënda.
Mungesa e prokurores së çështjes dështoi dje seancën e pretencës së Akuzës ndaj të pandehurve për zhdukjen e Remzi Hoxhës. Djali i biznesmenit shqiptari maqedonas, i zhdukur në vitin 1995 në Tiranë, Ardian Hoxha, “kërcënoi” me Kanun dje para Gjykatës për Krimet e Rënda pasi mësoi dështimin e seancës. Deklarata e Hoxhës erdhi vetëm pak minuta pasi gjykata shtyu seancën gjyqësore në ngarkim të tre të akuzuarve për zhdukjen e babait të tij për shkak të mungesës së përfaqësuesit të akuzës. Sipas Ardian Hoxhës, familja e tij, në mungesë të zbatimit të drejtësisë, do t’i kthehej Kanunit. “Do të shkojmë dhe në instancat ndërkombëtare. Pastaj do të ndjekim dhe ligjin shqiptar të Kanunit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test