Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij - Bota Sot
Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij

Kronikë e zezë

E shtunë, 30 korrik 2016

Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 12:05

Një krim brenda familjes ka ndodhur në orët e darkës në Laprakë, Edmond Doku, 44 vjeç ka vrare me thikë gruan e tij Rolanda Doku, 36 vjeçe, nënë e dy fëmijëve.
Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në banesën e tyre në Laprakë. 36-vjeçarja vinte nga prindërit në banesë kur është pritur me debat nga Edmondi.
Në banesë ka qenë edhe djali I tyre 10-vjeçar. Edhe pse Rolanda është dërguar menjëherë me plagë të rënda në spital, ajo nuk ka mundur t’u mbijetojë.
Sipas policisë çifti Doku I martuar prej 15 vjetësh ka patur probleme në vitet e fundit.
Rolanda kishte denoncuar dhunën sistematike të të shoqit madje ajo kishte marrë edhe urdhër mbrojtjeje ndërsa kishte nisur procedurat e divorcit.
Kushtet ekonomike kishin bërë që pavarësisht këtyre problemeve Edmondi dhe Rolanda të jetonin në të njëjtën banesë.
Policia arrestoi 44-vjeçarin, të cilit pritej t’i kryhej edhe testi I përqindjes së alkoolit në gjak.
Ky i fundit është siguruar në ambientet e izolimit me akuzën e vrasjes me dashje, krim të cilin mësohet ta ketë pranuar edhe vetë duke paraqitur si motiv një grindje për motive të dobëta.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test