Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij - Bota Sot
Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij

Kronikë e zezë

E diel, 28 gusht 2016

Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 12:05

Një krim brenda familjes ka ndodhur në orët e darkës në Laprakë, Edmond Doku, 44 vjeç ka vrare me thikë gruan e tij Rolanda Doku, 36 vjeçe, nënë e dy fëmijëve.
Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në banesën e tyre në Laprakë. 36-vjeçarja vinte nga prindërit në banesë kur është pritur me debat nga Edmondi.
Në banesë ka qenë edhe djali I tyre 10-vjeçar. Edhe pse Rolanda është dërguar menjëherë me plagë të rënda në spital, ajo nuk ka mundur t’u mbijetojë.
Sipas policisë çifti Doku I martuar prej 15 vjetësh ka patur probleme në vitet e fundit.
Rolanda kishte denoncuar dhunën sistematike të të shoqit madje ajo kishte marrë edhe urdhër mbrojtjeje ndërsa kishte nisur procedurat e divorcit.
Kushtet ekonomike kishin bërë që pavarësisht këtyre problemeve Edmondi dhe Rolanda të jetonin në të njëjtën banesë.
Policia arrestoi 44-vjeçarin, të cilit pritej t’i kryhej edhe testi I përqindjes së alkoolit në gjak.
Ky i fundit është siguruar në ambientet e izolimit me akuzën e vrasjes me dashje, krim të cilin mësohet ta ketë pranuar edhe vetë duke paraqitur si motiv një grindje për motive të dobëta.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test