Hani i Hotit, u kap me 100 kg kanabis në makinë, pranga rumunit - Bota Sot
Hani i Hotit, u kap me 100 kg kanabis në makinë, pranga rumunit

Kronikë e zezë

E mërkurë, 24 gusht 2016

Hani i Hotit, u kap me 100 kg kanabis në makinë, pranga rumunit

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 19:24

jë shtetas nga Rumania është prangosur sot në kufi të vendit pasi iu gjendën në automjet plot 100 kg kanabis sativa.

Policia e Shkodrës bëri të ditur se një shtetasi rumun iu kap në doganën e Hanit të Hotit sasia prej 100 kg e kanabisit që ishte paketuar dhe fshehur në automjetin më të cilin udhëtonte drejt Shqipërisë.

Nga kontrolli i kryer, shtetasit rumun, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur, iu gjet dhe një kartë identiteti italiane. Dyshohet se rumuni e përdorte kartën për trafikun e drogës në shtetin italian.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test