Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim - Bota Sot
Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim

Kronikë e zezë

E shtunë, 27 gusht 2016

Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 17:51

Dje rreth orës 15:30 nga hetuesit rajonal të Prishtinës, janë arrestuar dy persona të dyshuar për një rast të dhunimit.

Personat e dyshuar A. Sh. ( 34) dhe D. R. (37), shtetas të Kosovës, dyshohet me bazë të jenë të përfshirë në një rast të dhunimit, që është raportuar dje në stacionin e Obiliqit.

Të dyshuarit po mbahen në qendrën e paraburgimit në Prishtinë, ata do të dërgohet në gjykatën kompetente pas përfundimit të veprimeve të nevojshme hetimore dhe procedurale, që do të ndërmerren nga ana e hetuesve, për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të ngjarjes.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test