Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim - Bota Sot
Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim

Kronikë e zezë

E martë, 26 korrik 2016

Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 17:51

Dje rreth orës 15:30 nga hetuesit rajonal të Prishtinës, janë arrestuar dy persona të dyshuar për një rast të dhunimit.

Personat e dyshuar A. Sh. ( 34) dhe D. R. (37), shtetas të Kosovës, dyshohet me bazë të jenë të përfshirë në një rast të dhunimit, që është raportuar dje në stacionin e Obiliqit.

Të dyshuarit po mbahen në qendrën e paraburgimit në Prishtinë, ata do të dërgohet në gjykatën kompetente pas përfundimit të veprimeve të nevojshme hetimore dhe procedurale, që do të ndërmerren nga ana e hetuesve, për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të ngjarjes.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test