Obiliq: Prangoset për tentimvrasje - Bota Sot
Obiliq: Prangoset për tentimvrasje

Kronikë e zezë

E premte, 26 gusht 2016

Obiliq: Prangoset për tentimvrasje

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 17:56

Dje rreth orës 12:00, hetuesit rajonal kanë arritur që të arrestojnë një person të dyshuar lidhur me rastin tentim vrasje që ka ndodhur në dhjetor të vitit të kaluar.

Rasti ka ndodhur me datën 25.12.2011, në një kafiteri në fshatin Milloshevë të Obiliqit, ku gjatë një zënke mes disa personave janë lënduar rëndë tre persona, dy prej tyre nga arma e zjarrit ndërsa i treti është qëlluar me mjete të forta.

Lidhur me këtë rast është arrestuar i dyshuari kryesor, F.M, 27 vjeç, shtetas i Kosovës, i cili është dërguar në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, pasi që për të njëjtin gjykata kishte lëshuar urdhër arrest.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test