Një tjetër grevist shtrohet në spital - Bota Sot
Një tjetër grevist shtrohet në spital

Kronikë e zezë

E mërkurë, 31 gusht 2016

Një tjetër grevist shtrohet në spital

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 23:18

Shpëtim Karamuça, prej disa ditësh në grevë urie bashkë me ish të përndjekur të tjerë është detyruar ta lerë atë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Mësohet se Karamuça është transportuar menjëherë për në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për të marrë ndihmë.
Greva e urisë e ish të përndjekurve politikë është sot në ditën e 18-të të saj, ndërsa kulmi i saj arriti ditën e djeshme, kur njëri prej tyre, Gjergj Ndreca tentoi vetëflijimin duke i vënë flakën vetes.
Ish të përndjekurit kanë paralajmëruar përshkallëzim të grevës së tyre, ndërsa i kanë bërë thirrje aqeverisë që të plotësojë kërkesat e tyre për dëmshpërblimin.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test